סדנאות Toy Hacking

סדנאות Toy Hacking של סטודיו ForReal מספקות הצצה לעולם השיבוש והמיחדוש של חפצי Readymade – במקרה זה צעצועים – לצורך יצירה טכנולוגית, כיף וחוויה. הסדנאות מכניסות באפקטיביות המירבית את המשתתפים הישר לחוויית פירוק והרכבה מחדש של צעצוע תוך כדי היכרות עם מספר עקרונות בסיס בחשמל, אלקטרוניקה,התממשקות לחומרה קיימת ועוד.

במהלך הסדנה כל משתתף יעצב אחד משני פרוייקטים עיקריים המבוססים על צעצוע קיים, ומספר רכיבי אלקטרוניקה, חלקים מותאמים, פרזולים וחומרה אחרת. כל משתתף יצא עם מוצר מעט שונה, בכפוף ליצירתיותו ולרצונו

 

פרוייקט ראשון: צעצוע מעורר

פרוייקט בו המשתתפ/ת יוצר שעון מעורר היברידי מסוג חדש בעזרת מעגל אלקטרוני אשר הופך יציאת אוזניות סטדנרטית מהטלפון למתג הפעלה של צעצוע זז ומשמיע קולות. הדבר מאפשר את כיוון אפליקציית השעון המעורר בטלפון ליום ושעה מסויימים, מה שיגרור את הפעלת הצעצוע בשעה זו. סרטון הדגמה קצר לעיקרון ניתן למצוא פה:

 

 

פרוייקט שני: פעמון-צעצוע לדלת

פרוייקט בו המשתתפ/ת יוצר חיבור חד פעמי בין פעמון כניסה אלחוטי לבית וצעצוע: לחיצה על המתג האלחוטי מחוץ לבית / חדר, תפעיל צעצוע זז ומשמיע קולות בתוכו. ניתן להשאיר את הצליל המקורי של הפעמון בנוסף לצעצוע, להחלישו או לבטלו, לפי רצון הבנאי. סרטון הדגמה קצר לעיקרון ניתן למצוא פה:

 

תבניות וורדפרס